O nas

Funeralna Instytucja Szkoleniowa Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego Sp. z o.o. prowadzi szkolenia z zakresu:

Sanitarnego Przygotowania Zwłok

Techniki Czasowej Konserwacji Zwłok

Techniki Balsamacji Zwłok

Techniki Sekcji Zwłok

Techniki Chirurgii Pośmiertnej

Techniki Sprzątania po Zgonach

To nasza firma jest prekursorem techniki Czasowej Konserwacji Zwłok jak i wprowadzenia do branży funeralnej pojęcia TANATOPRAKTYK, które to pojęcie określa osobę zajmująca się Sanitarnym Przygotowaniem Zwłok oraz Czasową Konserwacją Zwłok. Procedury te i obowiązki objęte są zmianami w projekcie ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Pracujemy wciąż nad nowymi technikami poprawiającymi jakość wykonywanych usług pogrzebowych w profesjonalnym przygotowaniu zwłok. Kształcimy osoby, które chcą posiąść lub uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną w branży funeralnej. Naszymi kursantami są właściciele i pracownicy firm pogrzebowych, pracownicy kostnic, cmentarzy, prosektoriów przyszpitalnych, zakładów Medycyny Sądowej również osoby które chcą dopiero rozpocząć karierę zawodową w branży pogrzebowej. Technik funeralnych uczymy również osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy ze statutem bezrobotnego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr telefonów jak również odpowiemy na wszelkie pytania drogą e-mailową.

Trochę historii

W 2008 roku powstała pierwsza w Polsce niezależna Funeralna Instytucja Szkoleniowa Polskie Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii której założycielem jest Adam Ragiel. W 2014 roku ta Instytucja Szkoleniowa zmieniła swoją nazwę na Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego Adam Ragiel a obecnie po zmianie struktury nosi nazwę Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego Sp. z o.o.

Adam Ragiel – założyciel i realizator innowacyjnych technologii oraz twórca procedur w branży funeralnej z dziedziny profesjonalnego zajęcia się pośmiertnie ciałem człowieka. Autor książki „Bez Strachu Jak umiera człowiek”, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Funeralnego.

W dniu 20.07.2009 Polskie Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii ( obecna nazwa Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego Sp. z o.o. ) zostało wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00235/2009. Jesteśmy na liście placówek uprawnionych do organizowania oraz prowadzenia szkoleń i warsztatów na zamówienie instytucji publicznych oraz osób prywatnych

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr: 2.14/00340/2016