Usługi

Szanowni Państwo jesteśmy jedną z niewielu firm na rynku polskim w dziedzinie Balsamacji zwłok, Kosmetyki Pośmiertnej, Rekonstrukcji ciała, Sekcji zwłok stale poszerzając i doskonaląc jakość świadczonych usług.
 
Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie:

– Balsamacji zwłok

– Tanatotoalety

– Kosmetyki pośmiertnej

– Rekonstrukcji ciała po wypadkach

– Sekcji zwłok

– Sprzątania miejsc po zgonach

– Dezynfekcji funeralnej

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę i święta.

Pełnie dyżur pod numerami:

Tel.kom: 669 695 969

Gwarantujemy rzetelną obsługę oraz solidność i uczciwość naszych usług z zachowaniem wszelkich norm etycznych i obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych.

Jesteśmy przekonany, że wybierając nasze usługi będziecie Państwo zadowoleni, a współpraca ze nami przyniesie pełną satysfakcję.

 

ZAKRES USŁUG


Tanatotoaleta – zespół czynności polegających na przygotowaniu zwłok do ubrania (np. mycie, zakładanie blokad, zakładanie opatrunków, zamykanie ust, oczu, odgazowywanie, manicure radzenie sobie w trudnych sytuacjach, itp.). Ubieranie zwłok.


Kosmetyka pośmiertna – czynności estetyczne przy zmarłych mające na celu skorygowanie lub zatuszowanie zmian zewnętrznych w okresie przed zgonem, w trakcie zejścia oraz po śmierci, ewentualnie podretuszowanie zmarłych zakrywające niekorzystne przebarwienia powłok skóry zmarłych (makijaż, czesanie, malowanie ust, paznokci).


Rekonstrukcja ciała – mająca na celu szczególnie w wyniku gwałtownych zgonów np.: wypadki komunikacyjne, zabójstwa itp. Przywracanie maksymalnie pierwotnego wyglądu poprzez odtwarzanie rysów twarzy i ciała.


Balsamacja zwłok – najbardziej skuteczną metodą , aby zlikwidować wszelkie oznaki śmierci doprowadzić do naturalnego wyglądu i pozbawić je wszelkich bakterii zagrażających nam żyjącym jest Balsamacja zwłok, którą się wykonuje ze względów:

– sanitarnych
– higienicznych
– estetycznych
– praktycznych
– prawnych
– psychologicznych
– ze względu na normy prawne
– ze względu na aspekty religijne.

To współczesny i profesjonalny zabieg polegający na całkowitym i fachowym zajęciem się ciałem zmarłego. Balsamacja jest bardzo skuteczna i względnie tania.

Po Balsamacji zmarły wygląda jakby “zasnął”, znikają wszelkie oznaki śmierci zasinienia i plamy opadowe, cera staje się naturalna i nieodwodniona powracają naturalne rysy twarzy. Balsamacja zwłok przede wszystkim odpowiada trosce o higienę i względy sanitarne, gdy ciało zmarłego ma przez jakiś czas przebywać w domu przed pogrzebem, jak i wobec potrzeby przygotowania zmarłego do publicznego wystawienia, rodzina i osoby zgromadzone w okuł zmarłego mogą czuć się bezpiecznie gdyż ciało jest całkowicie zdezynfekowane i pozbawione bakterii gnilnych niebezpiecznych dla człowieka. Nie następują również nieoczekiwane zmiany spowodowane np. poprzez chorobę wszystkie naturalne przemiany pośmiertne są zatrzymane.

Po zabiegu ciało nie ulega procesom gnilnym i przemianom pośmiertnym, może być eksponowane w temperaturze pokojowej przez długi czas bez obawy, że zajdą niekorzystne zjawiska zmieniające wygląd zmarłego . Zabieg jest szczególnie przydatny w przypadkach wystawienia publicznego, transportu zwłok na większe odległości konieczności przechowania zwłok w chłodni przez dłuższy czas, np. jeżeli trzeba opóźnić datę pogrzebu lub przy braku dostępu do chłodni.

Zabieg Balsamacji zwłok nie przeszkadza w późniejszej kremacji zwłok. W niedługim czasie ten zabieg będzie rzeczą normalną przy każdej usłudze pogrzebowej. To klienci będą zlecać firmom pogrzebowym wykonanie takiej czynności profesjonalnego przygotowania zwłok. W niektórych przypadkach Balsamacja jest wymogiem administracyjnym (np.: przy transporcie zwłok drogą lotniczą lub do niektórych państw).

W większości krajów Unii Europejskiej zabiegi balsamacji są normą i wykonuje się ich w ponad 90% a więc aspekt higieniczny i sanitarno-epidemiologiczny jest nadzwyczaj oczywisty i jasny, nadto zabieg jest bezpieczny dla środowiska i otoczenia.


Wszystkie zabiegi są Certyfikowane i wykonywane przy użyciu profesjonalnej chemii pogrzebowej Dodge Co. Ltd. Zabiegi wykonujemy na zlecenia rodzin lub firm pogrzebowych na terenie całego kraju i Unii Europejskiej

Formularz zgłoszeniowy